ÜRÜN  GRUPLARI
ECELAK BOYA ÜRÜN ÇEŞİTLERİ....
 • » Metal Yüzey Ürünleri
 • » Ahşap Yüzey Ürünleri
 • » Oto Tamir Boya Sistemleri
 • » Öteki Yüzey Ürünleri
 • » Pigment Pasta Ürünleri
 • » Beton Yüzey Ürünleri
 • » Marin (Deniz) Boya ve Koruma Sistemleri
 • AHŞAP YÜZEY ÜRÜNLERİ

  ECELAK Ahşap Yüzey Ürünleri, doğal ya da sentetik tüm ahşap yüzeylerin korunmasında ve dekorasyonunda kullanılırlar. Hava koşullarının korunmasız bir ahşap yüzeyde meydana getirdiği çatlama, kabarma, renk solması ve çürüme gibi olumsuz etkiler, günışığı, su ve mikrobiyolojik bozunmanın birlikte oluşturduğu karmaşık bir mekanizmadır. ECELAK ahşap yüzey ürünleri, bu olumsuz etkileri yok etmede ya da en düşük düzeye indirmede etkin koruma malzemeleridir.

  AHŞAP MOBİLYA ÜRÜNLERİ
  ECELAK Ahşap Mobilya Boya ve Vernikleri her tip ahşaba uygun, kalıcı estetikte, ahşabın ömrünü uzatan, koruyucu ve güzelleştirici organik yüzey kaplama ürünleridir. Bunlar, Poliüretan, Akrilik, Selülozik, Vinil, su asıllı Emülsiyon Reçine ve öteki özel polimerlerden üretilmiş üstün performanslı ürünlerdir
    SENTETİK SİSTEM AHŞAP ÜRÜNLERİ
  ECELAK Sentetik ahşap yüzey boya ve vernikleri, genellikle fırça yada rulo ile uygulanan, esnek, suya ve dış koşullara dayanıklı ürünlerdir. Ancak kurumaları biraz daha geçtir. Ahşap doğrama, kapı, pencere, pergole, lambiri, bahçe korkulukları, tekneler ve kamyon kasaları gibi yerlerde kullanılırlar. Amatör kullanımlar için uygundur
     
  AHŞAP DOĞRAMA ÜRÜNLERİ
  ECELAK Ahşap Doğrama Ürünleri özellikle suya, neme, ani ısı değişimlerine ve UV ışınlara iyi dayanım gösteren su ve solvent bazlı özel polimerlerden üretilmiş ahşap koruma malzemeleridir. Dış ortam koşullarına, ani iklim değişikliklerine, asit ve alkalilere karşı mükemmel dayanıklıdırlar. Emprenye özelliklerinden dolayı ahşabın gözeneklerine yayılarak etkili bir koruma sağlarlar.
  AHŞAP RENKLENDİRİCİLER ve KORUYUCULAR
  ECELAK Ahşap Renklendiricileri, özel durumlar dışında ham masif yüzeylere uygulanır. Penetrasyon özellikleri nedeniyle ahşabın yapısını bozmadan doku derinliğine yayılarak renklendirirler. Renklendiricilerin UV dayanımları oldukça yüksektir. Bu nedenle kirli hava koşullarında bile renk bozulması, solma yada kararma göstermezler. En açık çam renginden en koyu abanoz ağacı rengine kadar doğal ahşap renklerine en uygun renkler elde edilebilir. Emprenye özelliklerinden dolayı ahşabın gözeneklerine yayılarak etkili bir koruma sağlarlar. Ecelak, ahşap koruyucuları, ham ahşabın zamanla kurtlanmasına ve çürümesine karşı etkili oldukça düşük viskoziteli penetran sıvılardır. Kuru ve nemsiz ham ahşap yüzeylere uygulanırlar.